• 226 – 222 – 312

 • info@isiccheck.cz

  • Čeština
  • English
 • FAQ

  FAQ

  Co je ISIC CHECK?

  ISIC CHECK je technické řešení pro partnery GTS ALIVE, které je poskytováno zdarma a slouží k ověřování platnosti průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE. U průkazu ISIC lze ověřovat i status studenta držitele průkazu.

  Co je to ISIC a jaké další průkazy lze ověřit?

  ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný identifikační průkaz studenta základní, střední, vyšší odborné nebo vysoké školy. Průkaz ISIC v ČR vydává GTS ALIVE, která je jmenovanou licenční autoritou pro území České republiky. Kromě průkazu ISIC je možné ověřovat průkaz ITIC pro pedagogickou veřejnost, IYTC pro mládež do 26 let a kartu ALIVE.

  Kde mohu získat informace k ISIC CHECK?

  Veškeré informace k ISIC CHECK získáte přehledně na www.isiccheck.cz nebo nás můžete kontaktovat na info@isiccheck.cz

  Jaký je rozdíl mezi API ISIC CHECK a Aplikací ISIC CHECK?

  API ISIC CHECK představuje technické řešení pro integraci webové služby ověření průkazů ISIC, ITIC a ALIVE do systémů, programů nebo aplikací. Toto technické řešení je určeno především pro e-shopy, pro verifikaci na webových stránkách a pro pokladní a odbavovací systémy dle vzorového PHP scriptu.

  Aplikace ISIC CHECK je určena především pro kamenné obchody a kontaktní místa, kde dochází k fyzickému ověření průkazů ISIC, ITIC a ALIVE. Aplikace ISIC CHECK se jednoduše stáhne a nainstaluje do počítače či tabletu na provozovně a následně už jen používá.

  Prodejní systém dodává externí společnost a nevím, jestli je možné používat ISIC CHECK?

  Ano, je to možné. V případě zájmu o využívání ISIC CHECK propojte externí společnost s GTS ALIVE. Uděláme vše pro to, aby byla spolupráce úspěšně navázána.

  Co jsou verifikace a transakce? A musí být integrovány v API ISIC CHECK?

  Pro správný chod API ISIC CHECK i po systémové stránce, je nutné integrovat jak verifikace tak transakce. Verifikace slouží k ověřování všech typů průkazů ISIC, ITIC, IYTC, ALIVE i status studenta. Transakce jsou informace o využití průkazů u partnera.

  Nemám přihlašovací údaje k účtu, kde je mohu získat?

  Kontaktujte nás na e-mailu info@isiccheck.cz, rádi Vám přihlašovací údaje zašleme.

  Jaké systémové požadavky ISIC CHECK vyžaduje?

  ISIC CHECK vyžaduje především aktivní připojení k internetu. Aplikaci ISIC CHECK lze nainstalovat na počítač nebo tablet s operačním systémem Windows 7 nebo novější. Aplikaci ISIC CHECK nelze instalovat do systému iOS nebo android.

  Jaké systémové požadavky vyžaduje ISIC CHECK čtečka?

  Čtečka vyžaduje podporu Windows 7 SP1, 8.1, 10, Win Server 2008+ a Win Embedded 7+. Dosah čtení čtečky je až 80 mm pro čipy EM-Marine a 40 mm u čipů Mifare.

  Jaké jsou podmínky používání ISIC CHECK?

  Kromě technických požadavků specifikovaných výše je potřeba mít se společností GTS ALIVE podepsaná smlouvu o spolupráci.

  Jaká je cena ISIC CHECK?

  Aplikace ISIC CHECK i vzorový PHP script integrace API ISIC CHECK jsou poskytovány zdarma.

  Mohu Aplikaci ISIC CHECK používat bez čtečky?

  Ano. Ověření v aplikaci lze vyvolat ručně jedním ze způsobů popsaných v uživatelské příručce. Následně zadejte licenční číslo průkazu.

  Co když pokladna nemá klávesnici a využívá pouze touch obrazovku?

  Pokud pokladna využívá pouze touch klávesnici, aplikace ISIC CHECK zobrazí vlastní klávesnici přímo na obrazovce a následně lze provést ověření průkazu.

  Mohu ISIC CHECK využívat bez připojení k internetu?

  ISIC CHECK bez připojení k internetu využít nelze. Je to jedna z podmínek technických požadavků.

  Lze nastavit restrikce k ověření nad rámec ověření průkazu?

  Nastavení restrikcí je otázka obchodního vztahu a definuje se ve smlouvě o spolupráci. Nastavení restrikcí zajišťuje GTS ALIVE dle požadavků partnera.

  Mohu zpětně dohledat ověřené průkazy v systému?

  Statistiky lze zobrazit po přihlášení do DM (Discount manager), ke kterému dostane každý partner přístup. Tato webová služba slouží ke kontrole a zpětnému vyhledávání jednotlivých verifikací a transakcí.

  Zákazník přiložil kartu ke čtečce a nic se nestalo, čím to je?

  Pravděpodobně se jedná o nečipovou nebo poškozenou kartu. Pro ověření průkazu postupujte stejně jako při ověřování bez čtečky. Vyvolejte ověření ručně jedním ze způsobů popsaných v uživatelské příručce a zadejte licenční číslo průkazu.

  Na čtečce nesvítí červená LED kontrolka Power, co to znamená?

  Čtečka pravděpodobně není připojena. Zkontrolujte USB kabel a případně ji připojte do jiného portu.

  Čtečka se hlásí jako odpojená, přestože na ní svítí červená LED kontrolka Power, jak postupovat?

  V případě, že jste například čtečku přepojili do jiného USB portu, může být zapotřebí provést opětovnou detekci. Dle uživatelské příručky klikněte na tlačítko „Spustit průvodce aplikací”. V kroku „Připojení čtečky“ klikněte na tlačítko „Znovu vyhledat” a v případě úspěšné detekce dokončete průvodce. V opačném případě kontaktujte svého administrátora nebo nás na e-mailu: info@isiccheck.cz.

  Má obchodník prostřednictvím ISIC CHECK přístup k osobním údajům?

  ISIC CHECK je pouze technické řešení ověření platnosti průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE či statusu studenta. Údaj o platnosti průkazů či statusu studenta není osobním údajem. ISIC CHECK neumožnuje přístup k žádným osobním údajům držitele průkazu.

  Je využívání ISIC CHECK regulováno GDPR (obecným nařízením o ochraně osobních údajů)?

  ISIC CHECK není regulován GDPR, neboť při jeho užití nedochází ke zpracování, uchování, evidenci či zpřístupnění osobních údajů. ISIC CHECK slouží pouze k ověřování platnosti průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE či statusu studenta. Při ověření nejsou zjištěny žádné osobní údaje držitele průkazu, tento není jakkoliv identifikován.